Jednostkowy raport roczny i skonsolidowany raport roczny za 2020 rok, których publikację pierwotnie planowano na dzień 30 marca 2021 roku, przekazane zostaną do publicznej wiadomości w dniu 19 kwietnia 2021 roku. Jednocześnie publikacja skonsolidowanego raportu kwartalnego za I kwartał 2021 roku, którego przekazanie planowane było na dzień 25 maja 2021 roku, opublikowany zostanie w dniu 27 maja 2021 roku, podano.

Reklama

Atak hakerski na CD Projekt

"Zmiana daty publikacji sprawozdań jest skutkiem ataku hakerskiego, którego celem była spółka i wiążącym się z tym czasowym ograniczeniem dostępu do jej zasobów wewnętrznych. Ograniczenie dostępu wynikało m.in. z konieczności odtworzenia wspomnianych zasobów informatycznych spółki, przeprowadzenia analizy przyczyn i skutków ataku oraz wprowadzenia zmian w funkcjonowaniu infrastruktury spółki" - czytamy w komunikacie.

Na początku lutego br. CD Projekt podał, że stał się celem cyberataku, z którego powodu część wewnętrznych systemów grupy została narażona na szwank. Nieznany sprawca uzyskał dostęp do części danych, jednak nie obejmują one danych osobowych użytkowników.

Reklama

W skład grupy CD Projekt wchodzą: CD Projekt RED - deweloper gier wideo z gatunku RPG i GOG - globalna platforma cyfrowej dystrybucji gier. Sztandarową grą wydawnictwa jest seria "Wiedźmin" oraz najnowsza superprodukcja "Cyberpunk 2077".