Takie deklaracje dziennikarz stacji usłyszał od kilkorga posłów ugrupowania.

Reklama

Bez parlamentarzystów ze stronnictwa Jarosława Gowina Prawo i Sprawiedliwość nie będzie miało w Sejmie większości koniecznej do przeforsowania pomysłu. Partia Jarosława Kaczyńskiego nie może bowiem liczyć w tej sprawie na wsparcie innych ugrupowań - podkreśla RMF.

Oświadczenie Porozumienia

"Porozumienie Jarosława Gowina z niepokojem analizuje projekt nowego podatku od mediów. Projekt ten na każdym etapie nie był z nami konsultowany. Jednocześnie z uwagą wsłuchujemy się w głos mediów i obywateli. Finalne stanowisko Porozumienia Jarosława Gowina przedstawi w najbliższych dniach Zarząd partii" - czytamy w oświadczeniu, pod którym podpisała się rzecznik prasowa Magdalena Sroka.

Twitter

Media bez wyboru

Na początku lutego do wykazu prac legislacyjnych rządu wpisano projekt ustawy, której konsekwencją będzie wprowadzenie składki z tytułu reklamy internetowej i reklamy konwencjonalnej. Chodzi o projekt ustawy o dodatkowych przychodach Narodowego Funduszu Zdrowia, Narodowego Funduszu Ochrony Zabytków oraz utworzeniu Funduszu Wsparcia Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Obszarze Mediów. Zgodnie z założeniami połowa wpływów ze składek od reklam ma trafić do NFZ. Przeciw wprowadzeniu nowej składki protestują liczne media prywatne.

W ramach akcji "Media bez wyboru" w środę telewizje informacyjne TVN24 i Polsat News zamiast programu nadawały specjalny komunikat. Na wielu stronach internauci nie przeczytali żadnych artykułów informacyjnych. Do akcji przyłączyły się także stacje radiowe, m.in. RMF FM, ZET, TOK FM, Rock Radio - zamiast audycji stacje nadawały komunikat specjalny.