Sam jestem emerytem, wchodziłem do sklepu - niewielka liczba emerytów i spora liczba osób młodych. Teoretycznie miało to sens a praktycznie nie zdało egzaminu. Rząd słusznie się wycofał – podkreślił Karczewski w Radiu ZET.

Reklama

Karczewski: Wolałbym zbankrutować i uratować ludzkie życie

Pytany o wciąż zamknięte np. restauracje czy kluby fitness, polityk PiS odpowiedział: - Jeśli mamy na jednej szali życie ludzkie a na drugiej bankructwo, jeśli miałbym zbankrutować, to wolałbym zbankrutować i uratować życie ludzkie.

Karczewski poprosił o "większą dyscyplinę i cierpliwość.

Wszyscy jesteśmy bardzo zmęczeni, ja również, bardzo bym chciał pojechać już na narty – dodał.

Senator PiS chwali Brytyjczyków: Mają całkowity lockdown

Umiera 300 osób dziennie, nie doprowadźmy do tego, że będzie umierało 3 tys. – skomentował Gość Radia ZET. Polityk PiS jako przykład dobrego zachowania i cierpliwości podaje Wielką Brytanię i Brytyjczyków. Przed chwilką rozmawiałem ze swoją chrześnicą, która mieszka w Wielkiej Brytanii. Tam jest całkowity lockdown, ludzie są potwornie zmęczeni, ale bardzo zdyscyplinowani, bo wiedzą, że to szansa na szybkie pokonanie koronawirusa – dodał Karczewski.

Dlaczego galerie handlowe są otwarte a restauracje wciąż zamknięte? Senator tłumaczył, że wszystkie decyzje podejmowane przez rząd i ministra zdrowia są oparte na "bardzo wnikliwych analizach, ocenach, trendach, nie tylko tego, co dzieje się w Polsce".

Karczewski: Popieram WOŚP, ale nie miałem okazji wpłacić. Wspieram dzieci w Polsce i w Afryce

Wczoraj nie miałem okazji [wpłacić – dop. red.]. Odpoczywałem po dyżurze, z przerwą na długi spacer po lesie. Nie natknąłem się na nikogo, kto zbierał datki. Przelew? Nie zrobiłem, bo nie ma takiego obowiązku – powiedział Karczewski, pytany o Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Ja wpłacam bardzo duże kwoty, bardzo systematycznie na różne charytatywne działalności – wspieram dzieci w Afryce, wspieram dzieci w Polsce. Nie wszyscy musimy wpłacać na WOŚP, każdy ma prawo wyboru – dodał.

Karczewski zaznaczył, że zarówno on, jak i wielu polityków z jego środowiska popiera działania WOŚP. Zaznaczył jednak, że jego zdaniem Jerzy Owsiak niepotrzebnie angażuje się politycznie. Deklaracja, że gra ze Strajkiem Kobiet oceniana jest przeze mnie bardzo negatywnie – powiedział senator PiS i dodał: Wolałbym, żeby był apolityczny.