W ramach cyklu BiznesKontakt nasz gość rozmawiał z redaktorem Mariuszem Sielskim, między innymi, o zagrożeniu i odporności na zerwanie łańcuchów dostaw, fluktuacji poziomów sprzedaży, konieczności reorganizacji pracy i zabezpieczenia pracowników, a także o zabezpieczeniu przedsiębiorstw przed przejęciem.

Reklama

Wśród tematów poruszonych w wywiadzie, na pierwsze miejsce wydaje się wysuwać kwestia nieprzerwanego dostarczania leków. W Polsce przejściowe problemy z dostępnością pojawiły się już w 2019 roku. Wówczas, w sytuacji wydawałoby się normalnej, nie dającej się porównać z późniejszym ogólnoświatowym lockdownem zabrakło w aptekach szeregu farmaceutyków.

Był to wyraźny sygnał, że uzależnienie rynku farmaceutycznego od producentów azjatyckich w połączeniu z ukształtowaniem prawnym polskiego rynku leków, choć przejściowo daje konsumentom możliwość uzyskania wyrobów farmaceutycznych po niskich cenach, długofalowo generuje poważne zagrożenia pisaliśmy o tym tutaj>>>.

W wywiadzie nasz gość podkreśla: ludzie dostrzegają teraz bardzo wyraźnie, jak ważne jest posiadanie własnego, dobrze rozwiniętego przemysłu farmaceutycznego. W tym kontekście Markus Sieger wskazuje na konieczność zagwarantowania produkcji ważnych substancji aktywnych w Europie i koordynowania jej na poziomie europejskim. Opowiada także, jakie działania wdraża w tym zakresie Polpharma.

Reklama

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu.