Wcześniej limit osób biorących udział w takich imprezach wynosił 50 osób.

Reklama

Janusz Cieszyński podkreślał wówczas, że decyzja Ministerstwa Zdrowia jest związana z aktualną sytuacją epidemiologiczną, którą ocenił jako "pozytywną i ulegającą poprawie".

Wiceszef MZ dodał, że "przynajmniej na początku wesela będą się różniły od tego, co znaliśmy do tej pory". Nad dokładnymi wytycznymi pracuje Główny Inspektorat Sanitarny. Ministerstwo Rozwoju odbyło też szereg spotkań z branżą weselną, aby osiągnąć porozumienie - powiedział Cieszyński.

Wcześniej o obostrzeniach dotyczących m.in. liczby osób na weselach oraz wytycznych w sprawie powierzchni, na której mogą odbywać się tego typu imprezy, wiceminister rozwoju Olga Semeniuk rozmawiała podczas pierwszej wideokonferencji z przedstawicielami branży ślubnej.

Reklama

Spotkanie służyło wypracowaniu projektu wytycznych w podziale na poszczególne sektory. Czy innym jest catering, czym innym zespół muzyczny, fotograf czy agencja dekoratorska - zaznaczyła Semeniuk.

W spotkaniu uczestniczyły największe firmy weselne, cateringowe oraz przedstawiciele przedsiębiorstw specjalizujących się w fotografowaniu i filmowaniu wesel czy właściciele tzw. fotobudek, z których korzystają goście weselni.