Dziennik Gazeta Prawana logo

Prezydent chce zwolnienia wszystkich przedsiębiorców z ZUS. ODPOWIEDŹ premiera

9 kwietnia 2020, 14:21
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
prezydent Andrzej Duda
<p>prezydent Andrzej Duda</p>/PAP
Przedstawiłem premierowi Mateuszowi Morawieckiemu dwie propozycje wsparcia dla firm: zwolnienie wszystkich przedsiębiorców z ZUS na 3 miesiąc i objęcie pomocą w ramach tarczy antykryzysowej także firm, które rozpoczęły działalność przed 1 marca b.r. - powiedział prezydent Andrzej Duda. Głos w tej sprawie zabrał już szef rządu. 

"Przedstawiłem dzisiaj panu premierowi dwie propozycje, które są moim oczekiwaniami odpowiadającym na potrzeby przedsiębiorców, które zostały podniesione. Znalazło to akceptację i premiera, i pani minister rozwoju Jadwigi Emilewicz" - powiedział prezydent na czwartkowym briefingu prasowym Jak zaznaczył, chodzi po pierwsze o to, by wszyscy przedsiębiorcy zostali zwolnieni z obowiązku płacenia składek do ZUS dla swoich pracowników przez trzy miesiące. Druga propozycja, zaznaczył Duda, zakłada, że przepisami tarczy antykryzysowej i pomocą, która w jej ramach jest przewidziana, zostaną objęci wszyscy ci przedsiębiorcy, którzy rozpoczęli działalności przed 1 marca 2020 r.

Pomysł prezydenta już skomentował szef rządu. Premier był pytany podczas czwartkowego briefingu prasowego, czy w pakiecie pomocy rządu planowanej dla przedsiębiorstw zostanie uwzględniony postulat prezydenta Andrzeja Dudy, by zwolnieniem z obowiązku opłacania składek do ZUS na trzy miesiące byli objęci wszyscy przedsiębiorcy.

- stwierdził szef rządu. Jak dodał, w zasadzie ten postulat został bardzo głęboko przedyskutowany z przedsiębiorcami oraz m.in. z prezes ZUS.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj