"Zapowiada się, że ogłaszana dzisiaj Tarcza Antykryzysowa będzie największym co do skali pakietem społeczno-gospodarczym w Polsce, którego celem jest ochrona miejsc pracy i przedsiębiorstw" - napisał na Twitterze prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys.

Reklama

Odniósł się w ten sposób do przedstawionego w środę przez premiera Mateusza Morawieckiego i prezydenta Andrzeja Dudę pakietu antykryzysowego, który ma zminimalizować skutki gospodarcze kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa.

W środę odbyła się Rada Gabinetowa poświęcona pakietowi pomocowemu dla gospodarki w związku z negatywnymi skutkami epidemii koronawirusa. Po posiedzeniu, premier Mateusz Morawiecki poinformował o powstaniu projektu pod nazwą: Gospodarcza i społeczna tarcza antykryzysowa dla bezpieczeństwa przedsiębiorstw i pracowników w związku z pandemią wirusa SARS-Cov-2. Szacunkowa wartość pakietu to ok. 212 mld zł. Pięć filarów pakietu tworzy: obrona przed utratą miejsc pracy, wsparcie dla służby zdrowia, bezpieczeństwo systemu finansowego, wsparcie dla przedsiębiorców i inwestycje publiczne.

Reklama