Pytany w Polsat News, czy interesuje się lotnictwem, odpowiedział: "lotnictwem nieszczególnie bardziej niż innymi obszarami sfery publicznej. Interesuję się polityką, Polską, a CPK to szczególnie ważny projekt dla Polski".

Reklama

Dodał, że zanim został posłem, przez prawie całe życie pracował w transporcie i logistyce.

Ostrożność każe powiedzieć 2027-2028 r. Pełna funkcjonalność pewnie dwa lata później. Analiza co dalej z Okęciem będzie w czerwcu - mówił, odpowiadając na pytanie, kiedy można spodziewać się startu CPK.

Będzie konkurs na szefa Centralnego Portu Komunikacyjnego, ale nie wyobrażam sobie lepszego eksperta na tym stanowisku niż Mikołaj Wild. To będzie taka nóżka projektowo-biznesowa, a ja będę tym buldożerkiem politycznym, który będzie różne instytucje rządowe - i nie tylko rządowe - spinał - powiedział Horała.

"Premier Morawiecki powołał pana Horałę na Sekretarza Stanu oraz powierzył mu obowiązki Pełnomocnika Rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego" - podała w czwartek na Twitterze Kancelaria Premiera.

Centralny Port Komunikacyjny - według rządu - ma być najważniejszą polską inwestycją infrastrukturalną - węzłem przesiadkowym zlokalizowanym między Warszawą i Łodzią, który zintegruje transport lotniczy, kolejowy i drogowy. CPK zakłada intensywny rozwój sieci połączeń kolejowych oraz drogowych na terenie całego kraju.