W tym roku ceny wielu materiałów w dalszym ciągu mogą rosnąć, ale już nie w takim stopniu tak jak w zeszłym roku, czy dwa lata temu - powiedziała PAP Marzena Syczuk, główny koordynator ds. public relations Grupy PSB. Jak dodała, "w dalszym ciągu brakuje niektórych materiałów, m.in. ściennych czy izolacyjnych, a popyt na te produkty jest spory".

Reklama

Jak przypomniała Marzena Syczuk, "w 2018 r. znacząco wzrosły ceny wielu produktów tzw. ciężkiej budowlanki, średnio o ponad 7 procent". Jedynie materiały służące do utrzymania domów i ogrodów zdrożały niewiele - o ok. 1,5 proc. - powiedziała.

Ceny w lutym 2019 r., w stosunku do lutego 2018 r., wzrosły we wszystkich grupach towarowych.

Płyty OSB zdrożały o 8 proc., materiały do budowy ścian i kominów o 19,3 proc., izolacje termiczne - 3,9 proc., materiały do urządzenia otoczenia domu o 4,2 proc. - informowała Grupa PSB.

Reklama

Ceny w okresie styczeń-luty 2019 r., w porównaniu z analogicznym okresem 2018 r., także wzrosły we wszystkich grupach towarowych: ściany, kominy zdrożały o 19,8 proc., płyty OSB - o 9,7 proc., cement i wapno - o 8,9 proc., a otoczenie domu o 6,3 proc.

Jak informował GUS, w styczniu tego roku oddano do użytku 16,3 tys. mieszkań, czyli o 8,6 proc. więcej niż przed rokiem. Liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto, spadła w tym czasie o 3,6 proc. do 13,4 tys. mieszkań.