Ekspozycję tworzyć będzie pawilon wystawy – pełny nowoczesnych i interaktywnych eksponatów. Stoiska rzeczywistości rozszerzonej przeniosą gości wprost do czasów XX-lecia międzywojennego. Zwiedzający będą mieli także możliwość zaprogramowania robotów edukacyjnych i wzięcia udziału w grze z ich udziałem.

Reklama

Wystawę dopełni 25 totemów ustawionych poza pawilonem, na których będą prezentowane polskie firmy, które od ponad 100 lat wpisują się w krajobraz gospodarczy Polski.

Trwa ładowanie wpisu

Instalacja będzie dostępna przez miesiąc od 28 września do 28 października, a otworzy ją sam prezydent Andrzej Duda. - Każdy dzień ekspozycji będzie wypełniony innymi treściami - zapowiedział minister Adam Kwiatkowski z Kancelarii Prezydenta RP.

Wielka wystawa za rok

Wystawa na placu Piłsudskiego to zapowiedź tego, co czeka nas w przyszłym roku. W drugiej połowie przyszłego roku na błoniach Stadionu Narodowego odbędzie się główna odsłona Polskiej Wystawy Gospodarczej.

- Chodzi o to, by w jednym miejscu zaprezentować siłę naszej gospodarki, tkwiący w niej potencjał, pokazać, że mamy czym się chwalić, mamy z czego być dumnymi - wyjaśnia Kwiatkowski.

Na powierzchni ponad 10 tys. m. kw. firmy z całego kraju będą miały możliwość zaprezentowania swoich największych osiągnięć. Oba wydarzenia mają być dostępne dla zwiedzających za darmo.