Dziennik Gazeta Prawana logo

Barclays obniżył prognozę dynamiki wzrostu PKB Polski na 2016 i 2017 r.

21 listopada 2016, 07:13
Ten tekst przeczytasz w 0 minut
Wykres w dół
Wykres w dół/Shutterstock
Ekonomiści Barclays obniżyli prognozę dynamiki wzrostu PKB Polski w 2016 r. do 2,5 proc. z 2,9 proc. rdr - wynika z raportu datowanego na 18 listopada. W dół do 3,0 proc. z 3,1 proc. rdr została skorygowana również prognoza dynamiki PKB na 2017 r.

W 2018 r. PKB Polski zdaniem Barclays wzrośnie o 3,4 proc. rdr, bez zmian względem wcześniejszych wyliczeń.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj