W kontrolowanych przez rząd firmach zanosi się na personalne tsunami - zapowiadał w listopadzie ub.r. "Dziennik Gazeta Prawna". Od tego czasu zmienili się prezesi w Tauronie (Remigiusz Nowakowski), Enerdze (Dariusz Kaśków) i na Giełdzie Papierów Wartościowych (Małgorzata Zaleska). Wymieniono Radę Nadzorczą w PKP Cargo. W PGNiG pełniącym obowiązki prezesa jest Piotr Woźniak. Wojciech Jasiński został nowym prezesem PKN Orlen.

Reklama

Według DGP o stanowisko może się też obawiać jeden z najdłużej urzędujących prezesów spółek Skarbu Państwa - Paweł Olechnowicz, prezes Grupy Lotos od 2002 r.

Jaki wpływ na te decyzje ma Adam Hofman? Pisze o tym najnowszy Newsweek. Minister Skarbu Państwa Dawid Jackiewicz to jego bliski przyjaciel.

Jackiewiczowi nie zaszkodziły madryckie wczasy i awansował do rządu. A wraz z nim Hofman, do którego grupy należał w czasach studenckich. Razem tworzyli struktury PiS we Wrocławiu i województwie dolnośląskim - przypomina natemat.pl.

Reklama

"Newsweek" sugeruje natomiast, że dzięki bliskiej znajomości z ministrem skarbu Dawidem Jackiewiczem, Hoffman staje się głównym rozgrywającym w sprawie obsady władz państwowych spółek.

Reklama

Według tygodnik Robert Pietryszyn, nowy członek Rady Nadzorczej Lotosu to wieloletni przyjaciel Hofmana. Tak samo jak Remigiusz Nowakowski, nowy prezes Tauronu.

Od chwili gdy Dawid został ministrem, Adam stał się bardzo zajętym człowiekiem. Pracuje od rana do wieczora, w warszawskich restauracjach - powiedział "Newsweekowi" jeden z posłów.