Banki w czterech krajach członkowskich pod lupą Komisji Europejskiej. Bruksela potwierdziła, że domaga się informacji od Grecji, Włoch, Portugalii i Hiszpanii dotyczących tego jak traktują swoje banki. Dziennik "Financial Times" napisał wcześniej, że chodzi o bezprawnie udzieloną pomoc publiczną.

Reklama

Rzecznik Komisji Alexander Winterstein powiedział, że na tym etapie Bruksela nie rozpoczęła jeszcze formalnego postępowania w tej sprawie. Komisja przesłała listy z prośbą o informacje . Sprawdzamy czy rzeczywiście chodzi tutaj o pomoc publiczną. Potrwa to trochę czasu. Na ten moment staramy się jedynie zrozumieć co się dzieje, jakie środki zostały podjęte i czy chodzi o pomoc publiczną. To nie jest jeszcze formalne postępowanie , a jedynie prośba o informacje pod adresem państw członkowskich - powiedział Winterstein.

Rzecznik dodał, że niektóre informacje w tej sprawie już zostały przekazane Komisji i są teraz analizowane. Nie chciał spekulować o dalszych krokach jakie może podjąć Bruksela. Nie ulega jednak wątpliwości, że jeśli Komisja będzie miała wątpliwości co do działań czterech krajów, może wtedy rozpocząć dochodzenie.

ZOBACZ TAKŻE: Komisja Europejska sprawdzi, czy Polska nielegalnie nie pomogła lotniskom>>>