Komisja Europejska wciąż czeka na oficjalny list od rządu w Atenach. Dziś o północy mija termin przedstawienia przez greckie władze planów koniecznych reform, jakie zamierzają przeprowadzić. Na tej podstawie ma być podjęta decyzja w sprawie dalszej międzynarodowej pomocy finansowej dla Grecji.

Reklama

Rzeczniczka Komisji Mina Andreeva powiedziała, że dokumenty w tej sprawie jeszcze do Brukseli nie dotarły. Nie otrzymaliśmy jeszcze oficjalnego listu od greckich władz. Jesteśmy z nimi w stałym kontakcie, jak i z innymi instytucjami. Zgodnie z ustaleniami eurogrupy, oficjalny dokument z listą reform powinien wpłynąć dziś do końca dnia. Oczekujemy, że tak się stanie - powiedziała rzeczniczka.

W piątek podczas spotkania ministrów finansów krajów strefy euro uzgodniono, że program pomocowy dla Grecji zostanie przedłużony o kolejne cztery miesiące pod warunkiem, że Ateny przedstawią listę konkretnych reform. Następnie propozycje greckiego rządu zostaną ocenione przez ekspertów z Unii Europejskiej i Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

ZOBACZ TAKŻE: UE: Jest porozumienie z Grecją>>>