Nie ma porozumienia w sprawie Grecji. Rozmowy ministrów finansów państw strefy euro zakończyły się bez rezultatów. Poinformował o tym szef eurogrupy Jeroen Dijsselbloem. Po zakończeniu rozmów powiedział, że w gronie ministrów przeważa przekonanie, że greckie władze powinny starać się o przedłużenie obecnego programu ratunkowego.

Reklama

Głównym powodem jest to, że po prostu potrzebujemy więcej czasu (na negocjacje). Dlatego najlepszym rozwiązaniem byłoby przedłużenie programu co dałoby nam dodatkowe miesiące, by pracować nad dalszymi uzgodnieniami. To pozwoliłoby też greckim władzom na elastyczność w obecnym programie. W ramach rozmów z instytucjami możliwa jest zmiana podjętych środków, ale oczywiście będą musiały też obowiązywać pewne zobowiązania (ze strony Grecji) - stwierdził szef eurogrupy.

Dijsselbloem powiedział, że eurogrupa jest gotowa do kontynuowania rozmów, ale teraz do władz Grecji zależy czy będą chciały przyjąć proponowane warunki i zwrócić się z prośbą o przedłużenie programu. Szef eurogrupy powiedział, że możliwe jest spotkanie w piątek. Obecny program ratunkowy dla Grecji wygasa pod koniec lutego.

ZOBACZ TAKŻE: Grecy masowo wycofują pieniądze z banków. Atenom kończy się czas>>>