- Rozpoczynamy prace związane z uruchomieniem kolejnej edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP. To jest nagroda, która ma swoją bogata historię. Cieszę się, że wspólnym wysiłkiem możemy poszerzać jej oddziaływanie – mówił Bronisław Komorowski. Przypomniał, że w 2014 roku – roku 25-lecia Wolności nagrody były związane ze stałym sukcesem, tak jak stałym sukcesem jest wolność.

Reklama

- Obecny rok powinien być rokiem samorządności. Nie chodzi tylko o rolę samorządów, choć jest ona nie do przecenienia, ale samorządność ma także swoje szersze znaczenie - dotyczy samorządzenia się środowisk, nie tylko społeczności lokalnych – zaznaczył prezydent.

Prezydent podkreślił, że wokół polskiej przedsiębiorczości trzeba stale i konsekwentnie budować dobry klimat. W jego ocenie, trwałym zadaniem musi być budowanie dobrego klimatu wobec przedsiębiorczości, wokół ludzi przedsiębiorczych.

- Trzeba budować klimat akceptacji, zaufania i wsparcia dla przedsiębiorczości. Wszyscy wiemy, że przez przedsiębiorczych ludzi, przez przedsiębiorstwa wiedzie droga do rozwoju gospodarczego i do rozwiązywania problemów społecznych, jak bezrobocie – zaznaczy Bronisław Komorowski.

Ponadto decyzją Prezydenta RP do Kapituły Nagrody Gospodarczej, składającej się z 22 przedstawicieli środowisk gospodarczych, naukowych i mediów, powołany został Tomasz Sygut, Dyrektor TVP Info.

W kapitule zasiadają również m.in.: Redaktor Naczelna "Dziennika Gazety Prawnej" Jadwiga Sztabińska oraz jej zastępca, Marek Tejchman.

Po uroczystości odbyło się posiedzenie kapituły Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP.

W tym roku statuetka zostanie wręczona w 5 kategoriach: Innowacyjność, Obecność na Rynku Globalnym, Ład Korporacyjny i Społeczna Odpowiedzialność Biznesu, Zielona Gospodarka oraz Trwały Sukces (nowa kategoria powstała z okazji Święta Wolności w 2014 roku). Podobnie jak w latach ubiegłych kandydatów do Nagrody mogą zgłaszać wybrane Instytucje Zgłaszające (instytucje publiczne, samorządy, media). Termin zgłaszania wniosków upływa 27 marca 2015 roku.

Więcej informacji na temat nagrody można znaleźć TUTAJ.