Były już pierwsze rozmowy PGNiG i Gazpromu. Gazowa spółka chce
renegocjować ceny za surowiec dostarczany w ramach kontraktu
jamalskiego.
PGNiG nie ujawnia szczegółów zasłaniając się tajemnicą handlową. Władze spółki brały dziś udział w posiedzeniu sejmowej komisji skarbu poświęconej informacji na temat aktualnego stanu i strategii rozwoju Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa.
Piotr Sudoł z PGNiG zapewniał, że firma ma rekordowe zapasy gazu przed sezonem zimowym. W magazynach zgromadzono ponad 2 miliardy metrów sześciennych błękitnego paliwa. Przypomniał, że w 2008 roku podjęto decyzję, by podwoić ich pojemność z półtora do 3 miliardów w roku 2015.
- podkreślił.
Władze spółki poinformowały poza tym, że jeszcze w tym roku PGNiG może opublikować strategię na lata 2014-2022.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło IAR
Zobacz
|