Rzecznik Kasy Krajowej SKOK-ów, Andrzej Dunajski powiedział IAR, że już w 2012 informowały one Komisję Nadzoru Finansowego o nieprawidłowościach w wołomińskiej Kasie. Dunajski przypomniał też, że od dwóch lat nadzór ustawowy nad tymi podmiotami ma KNF, a depozyty gwarantuje Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Kasa Krajowa oczekuje też wyjaśnień dotyczących roli osób znanych z raportu o likwidacji WSI w SKOK-u Wołomin.

Reklama

Po zatrzymaniu władz Komisja Nadzoru Finansowego chce wiedzieć kto będzie zarządzał wołomińską kasą. W tej sprawie KNF zwróciła się o wyjaśnienia do rady nadzorczej SKOK-ów. W sierpniu Komisja zakwestionowała wybór zatrzymanego dziś Mariusza G. na prezesa SKOK Wołomin w związku z "brakiem rękojmi ostrożnego i stabilnego zarządzania kasą". W kwietniu zatrzymano wiceprezes kasy z Wołomina, Joanny P. Usłyszała zarzut działania na szkodę firmy.

W piątek prokuratura z Gorzowa Wielkopolskiego ogłosi jakie są zarzuty wobec szefostwa wołomińskich Kas i jakie środki zapobiegawcze zostaną zastosowane.

ZOBACZ TAKŻE: SKOK-ów skok do Luksemburga. Senator Bierecki i sieć powiązań właścicielskich>>>