140 miliardów euro w płatnościach i ponad 145 miliardów w zobowiązaniach - to dwie kluczowe kwoty przyszłorocznego budżetu, pod którym podpisały się państwa członkowskie.
W porównaniu z propozycją Komisji płatności zostały ograniczone o ponad 2 miliardy euro, a zobowiązania o ponad 520 milionów. Najwięcej środków ma być przeznaczonych na działania związane z pobudzaniem wzrostu gospodarczego i tworzeniem nowych miejsc pracy.
Stanowisko w sprawie budżetu na rok 2015, ustalone we wtorek przez ambasadorów państw członkowskich, musi być jeszcze formalnie przyjęte przez unijne stolice. Ma to nastąpić na początku września w procedurze pisemnej. Następnie wspólne uzgodnienia będą podstawą do negocjacji w tej sprawie z Parlamentem Europejskim.
Komentarze(4)
Pokaż:
BRUDASY Z PO WSZYSCY !
DO TAKIEGO BURDELU I SYFU NAS NIEMCÓW NIE ZAPRASZAJCIE BO TO AZ WSTYD ZE PPPAIERZYSKA W GMINIE I URZEDZIE OSTRÓDZKIM NADAL NIE PO SEGREGOWANE ! CO ZA BURDEL JAK NIEMCY Z RODZINAMI TAM WESZLI !
A URZEDNICZKI W GMINACH JAK NIE PLOTY TO KAWUSIE !
A NIE P OLAKAM ISTALE SIE ZAJMOWAC ? PO ROZWODACH
ODWALCIE SIE OD NIEMCOW URZEDNICZKI GMINNE ROBNIETE Z GŁUPIMI PYTANIAMI !
I NAS RODZIN SPRAWY ROZWODOWE POLAKOW FACETÓW NIE INTERESUJA !
NAWET TO CZY MIELI DUZO BAB FACECI POLSCY PO ROZWODACH !
CO NASZE RODZINY NIEMIECKIE BABY OBCHDZĄ FACETOW POSLKICH I LIE KOCHANIC MAJA BO SUKI POSLKIE ZONY TAK TWIERDZĄ KLAMIACE /
A ONE ILE FACET MIELI PO ROZWODACH