Zatrudniamy w Polsce 30 tysięcy pracowników i współpracujemy z 1,5 tysiącem dostawców - wyjaśnia rzecznik TESCO w rozmowie z Polskim Radiem. Jak dodaje, zakupy w sklepach tej sieci robi tygodniowo 5 milionów Polaków. Ponadto firma jest jednym z większych eksporterów polskiej żywności za granicę. Także na Wyspach pracę w TESCO znalazło wielu imigrantów z Polski - podkreśla rzecznik sieci.

Reklama

Brytyjskie media zauważają, że po niedzielnej wypowiedzi premiera Davida Camerona głos zabrało już wielu polskich polityków, z premierem Donaldem Tuskiem i ministrem spraw zagranicznych Radosławem Sikorskim na czele. Interweniował też w tej sprawie ambasador RP w Londynie, Witold Sobków.

Agencja Reutera odnotowuje studzącą atmosferę wypowiedź Piotra Serafina, wiceszefa polskiej dyplomacji. Według jego słów, David Cameron zapewnił Tuska, że jego intencją nie było piętnowanie Polaków.

Dla przypomnienia, wypowiedź brytyjskiego premiera, która spowodowała burzę, brzmiała dosłownie: - Są i inne kraje w Europie, które, tak jak ja, uważają, że to nie w porządku, że ktoś z Polski, kto tu przyjeżdża, ciężko pracuje - i nie mam nic przeciwko temu - pobiera również u nas zasiłek na rodzinę w Polsce.