Dostawcy energii złożyli skorygowane wnioski taryfowe. Jak powiedziała IAR rzeczniczka Urzędu Regulacji Energetyki Agnieszka Głośniewska, wszyscy, poza jednym przedsiębiorstwem, dostosowali się do wezwań Urzędu Regulacji Energetyki.

Reklama

To przedsiębiorstwo chce utrzymania cen na dotychczasowym poziomie, jednak nie odpowiada to temu co dzieje się na rynku energii, bo tam od dłuższego czasu ceny spadają - wyjaśniła rzeczniczka URE.

Obecna korekta złożonych w Urzędzie Regulacji Energetyki cenników, jest kolejną. We wcześniejszych, sprzedawcy energii też zweryfikowali swoje oczekiwania cenowe na przyszły rok i wnioskowali o zmiany cen wahające się od spadku o 2 proc. do wzrostu o 2,15 proc.

URE chce zatwierdzić nowe taryfy tak, aby weszły w życie z dniem 1 stycznia 2014 r. i obowiązywały przez cały przyszły rok.

W czerwcu regulator podpisał taryfy obowiązujące do końca bieżącego roku, które zakładały średni spadek cen energii u sprzedawcy z urzędu o 4,25 proc., co uwidoczniło się w spadku cen na rachunku dla odbiorcy w gospodarstwach domowych o 2,3 proc.