Prezes Urzędu Regulacji Energetyki, Marek Woszczyk, zrezygnował ze stanowiska. Rzeczniczka URE Agnieszka Głośniewska powiedziała Informacyjnej Agencji Radiowej, że będzie pełnił swoje obowiązki do czasu przyjęcia jego rezygnacji przez premiera. Wtedy jego obowiązki przejmie wiceprezes URE. Wczoraj po południu pojawiła się informacja, że Marek Woszczyk najprawdopodobniej zostanie szefem Grupy PGE. Jako pierwszy podał ją serwis gospodarka.polskieradio.pl.

Reklama

Minister skarbu, pytany dziś, jeszcze przed informacją o złożeniu rezygnacji przez Woszczyka, o doniesienia w sprawie nowego prezesa PGE odpowiedział, że to wysokiej klasy profesjonalista. Podkreślił przy tym - że o tym, iż Marek Woszczyk będzie się ubiegł o stanowisko szefa PGE wie z doniesień medialnych. "Nie wiem czy on startuje" - dodał.

Marek Woszczyk pracuje w Urzędzie Regulacji Energetyki od 1999 roku. od 2007 roku był jego wiceprezesem, a od 1 czerwca 2011 roku - prezesem. Jest autorem wielu publikacji z zakresu prawa energetycznego.