Polnord skierował do Sądu w Warszawie sprawę przeciwko m. st. Warszawa oraz Skarbowi Państwa, w celu dochodzenia odszkodowania za szkodę poniesioną w skutek wydania przez organy administracyjne niezgodnych z prawem decyzji odmawiających wypłaty odszkodowania za drogi publiczne w Wilanowie w wysokości 140 mln zł, a także złożył do prezydenta Warszawy wniosek o podjęcie rokowań w sprawie ustalenia i wypłaty odszkodowania w wysokości 182,2 mln zł za działki położone w Warszawie w dzielnicy Wilanów wydzielone pod drogi publiczne. Informację tę spółka podała w komunikacie.

Reklama

Przeciąganie między spółką Ryszarda Krauzego a Warszawą trwa od 2009 roku, a Polnord już kilkakrotnie triumfował w sądzie.

Polnord S.A. to firma typu holdingowego. Prace operacyjne wykonywane są w spółkach celowych, powoływanych do realizacji poszczególnych inwestycji. Obecnie realizowane są projekty deweloperskie w: Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Olsztynie, Szczecinie i we Wrocławiu. W 2012 r. spółka sprzedała 906 mieszkań.