Nasze członkostwo w strefie euro jest absolutnie niezbędne. Tak mówił prezydent Bronisław Komorowski podczas debaty "Konkurencyjność i wzrost gospodarczy Polski", która odbyła się w Pałacu Prezydenckim.

Reklama

Prezydent zauważył, że do niedawna ekonomiści byli zgodni co do tego, iż wejście do strefy euro sprzyja rozwojowi gospodarczemu, dziś jest to dyskutowane. Bronisław Komorowski żartował, że temat ten należy przedyskutować do samego spodu. Podkreślił, że do naszego członkostwa w strefie euro trzeba przede wszystkim przekonać opinię publiczną. I to nie mogą być zaklęcia, że tam jest fajnie, że tam jest ładnie i dobrze- mówił prezydent. Podkreślił, że potrzebne są argumenty, które wskażą, że dzięki wejściu do strefy euro zapewnimy sobie wzrost gospodarczy.

Bronisław Komorowski zaznaczył, że debata w Pałacu Prezydenckim to dopiero początek dyskusji na temat naszego wejścia do strefy euro. Podkreślił, że musi się ona odbywać na poziomie politycznym, tak aby efektem tego było przyjęcie strategii postępowania wchodzenia do tej strefy, byśmy w ogóle o naszym członkostwie w eurostrefie mogli myśleć. I to nie na poziomie fantazji i marzeń, ale bycia gotowym do spełniania niezbędnych kryteriów- dodał prezydent.