"Wiceminister Trojanowska będzie się zajmować energetyką w zakresie, w którym dotyczy to energetyki jądrowej, wiceminister Tomczykiewicz - tradycyjnymi źródłami energii. Planuję, że sprawy dotyczące odnawialnych źródeł energii będą koordynowane przez wiceministra Kasprzaka" - powiedział wicepremier.

Reklama

Do tej pory oprócz wiceminister Trojanowskiej, która jest pełnomocnikiem rządu ds. polskiej energetyki jądrowej, sprawami energetycznymi zajmował się wiceminister Maciej Kaliski. "Jeśli chodzi o wiceministra Kaliskiego, mamy z panem ministrem nieco inne plany. Będziemy o nich publicznie mówić już w styczniu" - zaznaczył Pawlak.

Pawlak pytany przez dziennikarzy, czy po ostatnich nominacjach dla Tomczykiewicza i wiceministra Andrzeja Dychy, a wcześniejszej dla Ilony Antoniszyn-Klik, należy spodziewać się kolejnych zmian personalnych powiedział: "Na ten czas, na początek przyszłego roku ten proces się zakończył. Być może będzie jeszcze jedna zmiana, ale o niej będę informował państwa w styczniu".

"Cieszę się, że pan wiceminister gospodarki Marcin Korolec po przeprowadzeniu polskiej prezydencji zyskał awans i został ministrem środowiska. Wiceminister Rafał Baniak z podsekretarza w ministerstwie gospodarki przeszedł na wiceministra skarbu. To jest też dobry sygnał - ocenił Pawlak. - Awansowała też część dyrektorów przechodząc do innych resortów na wyższe stanowiska - to dobry sygnał dla kadry w Ministerstwie Gospodarki, że jest to dobre miejsce do budowania swojej kariery zawodowej".

Obecnie wiceministrami gospodarki - sekretarzami stanu są: Mieczysław Kasprzak i Tomasz Tomczykiewicz, a wiceministrami - podsekretarzami stanu: Hanna Trojanowska, Grażyna Henclewska, Ilona Antoniszyn-Klik, Dariusz Bogdan, Andrzej Dycha i Maciej Kaliski.

Reklama