"Powinniśmy się komunikować. Dlaczego inni mogą to robić, a katolikom stwarza się trudności w tym zakresie? Telefon jest przecież jednym z takich środków wzajemnego komunikowania. Dzięki temu mogę się skontaktować nie tylko z drugą osobą, ale sprawdzić, co jest w internecie. Można też posłuchać radia. Telefon to bardzo mały instrument, ale wiele można nim zdziałać. To jest przyszłość" - mówi "Naszemu Dziennikowi" Tadeusz Rydzyk

Reklama

Dlatego d uroczystościach 20-lecia katolickiej rozgłośni rusza sieć "w naszej Rodzinie". Stworzyły ją fundacja Lux Veritatis i SKOK-i. W sieci znaleźć będzie można ofertę prepaidową, wkrótce ruszy też możliwość wykupienia abonamentu. Telefonia ma zastąpić nieudany produkt fundacji, czyli wRodzinie. "Jak wiadomo, z pewnych istotnych dla nas racji rozstaliśmy się z CenterNetem. Wypowiedzieliśmy umowę przede wszystkim dlatego, że telefonia wRodzinie się nie rozwijała. Praktycznie były dostępne tylko rozmowy i SMS-y, nie było natomiast roamingu międzynarodowego itd." - wyjaśnia o. Jan Król z Lux Veritatis.

To będzie oferta, która śmiało konkurować z wielkimi operatorami. klienci dostaną MMS-y, SMS-y, roaming, i transmisje danych. "Warto podkreślić, że łatwo będzie doładować ten telefon. Wystarczy pójść na jakąkolwiek stację benzynową lub do kiosku - wszędzie, gdzie są sprzedawane tego typu produkty - i poprosić "o doładowanie do Plusa". Będzie można również zamówić starter za pośrednictwem internetu" - mówi "Naszemu Dziennikowi" redemptorysta. Łatwo też będzie się przenieść do nowej sieci oecnego operatora. Będą też specjalne bonusy dla sympatyków Radia Maryja "Użytkownik telefonii "w naszej Rodzinie" bezpłatnie połączy się ze studiem Radia Maryja i TV Trwam" - oznajmia Małgorzata Hurtuk z Lux Veritatis.