Jak czytamy w "Gazecie Wyborczej" z pakietu odejść dobrowolnych w latach 2012-2013 będzie mogło skorzystać maksymalnie 2,3 tys. pracowników, których staż pracy przekroczy 6 lat. Pracownicy legitymujący się dłuższym stażem mogą liczyć na dodatkowe odszkodowania

Reklama

Według komunikatu wydanego przez spółkę, Umowa Społeczna podpisana przez Zarząd TP SA ze związkami zawodowymi obowiązywać będzie od 1 stycznia 2012 r. Dotyczy ona między innymi polityki zatrudnienia, w tym roli mobilności wewnętrznej, rekrutacji i outsourcingu, podwyżek wynagrodzeń (nie mniej niż 4,5% w roku 2012 i w roku 2013) oraz umożliwienia odejść z firmy za odszkodowaniem tym pracownikom, którzy nie mogą dostosować swojego profilu zawodowego do zmieniających się potrzeb rynkowych.

W latach 2012 - 2013 z pakietu odejść dobrowolnych będzie mogło skorzystać maksymalnie 2,3 tys. pracowników, których staż pracy przekroczy 6 lat. Jednocześnie Zarząd TP S.A. podpisał ze związkami odrębne porozumienie precyzujące, iż w roku 2012 z wyżej wymienionego pakietu będzie mogło skorzystać maksymalnie 1150 pracowników. Oferta odejść dobrowolnych skierowana jest do pracowników spółki TP S.A. objętych Ponadzakładowym Układem Zbiorowym Pracy.

Wartość pakietu przypadająca na odchodzącego pracownika będzie zależała od stażu pracy w TP S.A. i będzie kształtować się w przedziale od 4 do 15 miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego i będzie powiększona w roku 2012 o 8 tys. zł a w roku 2013 o 6 tys. zł świadczenia dodatkowego. Dla pracowników o ponad 20-letnim stażu pracy, przewidziane zostały dodatkowe odszkodowania, których wartość (na pracownika) nie przekroczy 20 tys. zł.

Zarząd TP S.A. przeprowadzi odpowiednie analizy i efekt finansowy wynikający z wyżej opisanej umowy zostanie uwzględniony w księgach czwartego kwartalu 2011r. - głosi komunikat spółki.

Reklama