Dziennik Gazeta Prawana logo

FoodCare się poddaje. Koniec wojny o napój energetyczny?

24 maja 2011, 14:58
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
FoodCare się poddaje. Koniec wojny o napój energetyczny?
Shutterstock
Zbliża się koniec wielkiej wojny o napój energetyczny. Firma FoodCare wycofuje pozew z gdańskiego sądu przeciw Maspexowi o prawa do napoju Tiger.Wciąż jednak toczy się sprawa w Krakowie o to, kto tak naprawdę ma prawa do puszki z wizerunkiem znanego pięściarza.

Firma FoodCare wycofała z gdańskiego sądu pozew przeciwko spółkom z Grupy Maspex Wadowice, dotyczący praw do nazwy napoju energetycznego Tiger. Na mocy decyzji sądów w Gdańsku i Krakowie to wadowicka firma, jako jedyna, może obecnie wytwarzać napój Tiger. Jak poinformował w komunikacie FoodCare, wniosek o wycofanie pozwu został złożony ze "względu na powstałe trudności w uzgodnieniu stanowisk procesowych z dotychczasowymi pełnomocnikami firmy FoodCare. Cofnięcie pozwu stanowi element przyjętej nowej strategii spółki".

Zdaniem rzecznik Maspeksu Doroty Liszki, wycofanie pozwu oznacza, że FoodCare wycofał wszystkie zarzuty stawiane wadowickiej firmie. "Można przypuszczać, że firma FoodCare negatywnie oceniła swoje szanse na pozytywne rozstrzygnięcie sprawy, co naszym zdaniem po raz kolejny potwierdza, że racje są po naszej stronie" - poinformowała PAP Liszka.

Przypomniała, że obecnie na podstawie prawomocnych postanowień sądów apelacyjnych: w Krakowie z powództwa Dariusza Michalczewskiego i w Gdańsku z powództwa Fundacji "Równe Szanse", firma FoodCare ma zakaz produkcji, sprzedaży i reklamy na czas trwania procesu napojów zawierających oznaczenie Tiger, bez możliwości odwołania się od tej decyzji.

W listopadzie 2010 r. fundacja Michalczewskiego "Równe Szanse" wypowiedziała FoodCare z podkrakowskiego Zabierzowa umowę na produkcję i dystrybucję napoju energetycznego Tiger Energy Drink. Fundacja podpisała umowę w tej sprawie z inną firmą - Maspex Wadowice. Od tego czasu przed sądami w Krakowie i Gdańsku toczą się spory o prawa do oznaczenia Tiger.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj