Obecny prezes banku, Zbigniew Jagiełło, zadeklarował we wtorek w Katowicach, że zgłosi swoją kandydaturę na prezesa również w kolejnej kadencji. Będzie namawiał do tego także pozostałych członków zarządu banku, gdy ogłoszony zostanie konkurs na ich stanowiska.

Reklama

W rozmowie z dziennikarzami prezes przypomniał, że bank jest po pierwszym roku realizacji strategii, rozpisanej do roku 2012.

"Jesteśmy zadowoleni z tego pierwszego roku, osiągnęliśmy założone cele (...). Chciałbym, aby zarząd startował w konkursie na nową kadencję. Mam nadzieję, że rada nadzorcza dokona dobrego wyboru w postaci reelekcji tego zarządu" - powiedział Jagiełło.

Prezes podkreślił, że chciałby, aby cały zarząd nadal pełnił swoje funkcje. Zastrzegł przy tym, że zgłoszenie się do konkursu pozostałych członków zarządu to kwestia osobistych decyzji tych osób.

"Nie ma żadnych istotnych powodów, żeby zarząd w tym składzie, w którym funkcjonuje do tej pory, osiągając dobre rezultaty, nie chciał realizować tej strategii, która po pierwszym roku daje zakładane owoce" - podsumował Jagiełło.

Zgłoszenia kandydatów na prezesa można składać do 16 lutego tego roku. Jak mówił Jagiełło, po ogłoszeniu postępowania na stanowisko prezesa, spodziewane jest ogłoszenie konkursu na pozostałych członków zarządu. Jego kadencja upływa 19 maja.

mab/ epo/ mki/