Zygmunt Solorz-Żak, główny akcjonariusz Cyfrowego Polsatu, potwierdził w czwartek zainteresowanie kupnem akcji Polkomtela. Zaznaczył jednak, że potrzebowałby partnerów do potencjalnej transakcji.

Reklama

Wcześniej media nieoficjalnie informowały o tym, że biznesmen chce z funduszami private equity wystartować w walce o przejęcia operatora sieci Plus. W czwartek na pytanie dziennikarzy, czy jest zainteresowany kupnem Polkomtela, Solorz-Żak odpowiedział:

"Sam tego dealu nie połknę, przychodzą zainteresowane fundusze, rozmawiamy". Solorz-Żak zaznaczył, że do tej pory nie otrzymał żadnego zaproszenia do zakupu Polkomtela. Oficjalnie zainteresowanie zakupem Polkomtel wyrażał już Orascom Telecom Holding SAE z Emiratów Arabskich.

Polscy udziałowcy Polkomtela PKN Orlen, PGE, KGHM i Węglokoks zawarli wcześniej porozumienie, na mocy którego będą chcieli zaoferować inwestorowi pakiet 75,5 proc. akcji. Do sprzedaży dołączył także Vodafone, który ma 24,4 proc. akcji operatora. Do transakcji może dojść w połowie przyszłego roku. KGHM, PKN Orlen i Vodafon mają po 24,4 proc. akcji Polkomtela, PGE posiada 21,85 proc., a Węglokoks 4,98 proc. Rynek wycenia operatora nawet na około 16 mld zł.