Najlepszym centrum handlowym w Polsce jest rzeszowska Graffica, a za nią znalazły się olsztyńska Alfa oraz Galeria Krakowska - informuje "Puls Biznesu". Najgorsze to wrocławskie Marino, Sosnowiec Plaza oraz Gemini Park z Bielska-Białej.

Reklama

Przedstawiciele najgorszego centrum handlowego zapewniają jednak, że sytuacja się już poprawia, bo właściciel centrum wyrzucił firmy zarządzające do tej pory galerią i sam zaczął administrować firmą.

Gazeta publikuje wyniki pierwszego badania ankietowego, jaki Pentor przeprowadził na zlecenie Polskiego Stowarzyszenia Najemców Powierzchni. Obejmuje on 79 centrów handlowych, ocenionych przez minimum pięciu najemców pod względem co najmniej 12 kryteriów. Właściciele sklepów oceniali takie rzeczy jak marketing prowadzony przez szefów centrów handlowych, czy też kontakt z najemcami.

Z rankingiem nie zgadza się Polska Rada Centrów Handlowych. "Niepokoi nas to, że w badaniu wzięły jedynie 44 osoby (firmy), a struktura próby nie ma odzwierciedlenia w klasycznym miksie najemców centrów handlowych" - taki komunikat wysłała PRCH "Pulsowi Biznesu".