Dziennik Gazeta Prawana logo

Coraz chętniej kupujemy przez internet

28 sierpnia 2010, 10:12
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
E-sklepy to najszybciej rosnący kanał sprzedaży detalicznej - informuje "Parkiet". Obroty sklepów internetowych osiągną 5 miliardów złotych. Oznacza to około 18-procentowy wzrost.

Do rosnącej popularności zakupów w sieci przyczynia się coraz szersza oferta towarowa. Klienci doceniają także różnice w cenach pomiędzy sklepami wirtualnymi a tradycyjnymi.

Zaletą jest również możliwość dokonywania zakupów bez ograniczeń czasowych, bo sklepy online funkcjonują non-stop. Z badań wynika, że w ubiegłym roku 1/4 Polaków dokonała przynajmniej jednego zakupu w sieci.

Barierami są nadal nieufność wobec internetu, bo ludzie są przyzwyczajeni do obejrzenia i dotknięcia towaru przed zakupem, a także kwestia bezpieczeństwa transakcji.

Na popularności zyskują nie tylko sklepy, lecz także internetowe serwisy aukcyjne. Tam przyrost obrotów jest o wiele większy, przy czym na tych platformach handluje także wiele sklepów.

Statystyki pokazują, że co drugi użytkownik internetu w Polsce robi zakupy w sieci, w Niemczech ten odsetek wynosi 75 proc., zaś w krajach skandynawskich ponad 80 proc. - czytamy w "Parkiecie".

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj