Sławomir Nowak zapowiada w radiu RMF FM, że minister finansów nie mówi "nie" przywróceniu 50-proc. zniżki na bilety dla studentów. "Będziemy dochodzili konsekwentnie do przywrócenia tej ulgi, w miarę możliwości budżetowych" - zapowiada na antenie radia.

PO zapowiada jednak, że skieruje do Sejmu ustawę tylko, jeśli Bronisław Komorowski zostanie prezydentem. Do tego budżet nie może być w znacznie gorszym stanie niż obecnie.

"Przywrócenie ulgi zależne będzie od stanu finansów publicznych, ale mamy zapewnienia ministra finansów, że jeżeli kondycja budżetu będzie taka jaka jest, to będzie szansa na przywrócenie tej ulgi w ciągu tych 500 dni" - wyjaśnia w radiu RMF FM Nowak. Choć nie udało się od niego wymusić obietnicy, że na pewno będą tańsze bilety.

Ministerstwo finansów uważa, że można przywrócić 50-proc. ulgę dla studentów na przejazdy, co obiecuje kandydujący na prezydenta Bronisław Komorowski. Według MF powrót do ulgi miałby przebiegać "etapami". "Zakładamy powrót do ulgi w kilku etapach, w miarę możliwości budżetowych, tak aby docelowo wrócić do jej poprzedniej wartości, czyli 50 proc." - poinformowała PAP rzeczniczka prasowa Ministerstwa Finansów Magdalena Kobos.