Sezon wakacyjny zazwyczaj obfituje w wysyp promocyjnych ofert pożyczek i kredytów gotówkowych. Nie inaczej jest w tym roku. Klienci zewsząd kuszeni są ofertami specjalnymi, upustami oraz wszelkiego rodzaju udogodnieniami w zdobyciu finansowania na okres urlopowy. Na które oferty warto szczególnie zwrócić uwagę, na co uważać? Sprawdźmy!

Zmiany w czołówce zestawienia

Podobnie jak w ubiegłym miesiącu pierwsze miejsce w rankingu zajęła propozycja kredytowa Getin Banku, który w ramach udostępnionej przez siebie oferty umożliwia zaciągnięcie kredytu gotówkowego, funkcjonującego pod marketingową nazwą "Wygodny Kredyt Gotówkowy” oprocentowanego jedynie 8,4 proc. w skali roku, zaś za jego udzielenie pobierana jest jedynie symboliczna, bo 2 proc. prowizja. Przy takich warunkach rata kredytu w kwocie 5 000 zł spłacanego w 12 równych miesięcznych ratach ze skredytowaną prowizją wyniesie 445 zł.

Na drugim stopniu podium , ponowonie znajduje się nasz Volkswagen Bank direct z propozycją "Kredytu Plus”, gdzie miesięczna rata wyniesie nas tylko 4 zł drożej niż w Getin Banku (na poziomie około 449 zł).

>>>Porównaj i sprawdź gdzie dostaniesz najtaniej 10 tys. zł kredytu!

Na najniższym stopniu podium uplasowała się propozycja "Kredytu na Miarę” w opcji "Korzystny” będącego w ofercie Polbank EFG, który pomimo nieznacznego podwyższenia opłat (podniesiona prowizja za udzielenie kredytu do poziomu 3 proc.) wciąż pozostaje w czołówce (głównie za sprawą stosunkowo niskiego oprocentowania nominalnego na poziomie poniżej 12 proc. w skali roku). Propozycja greckiego banku wyparła produkt kredytowy Allianz Bank, który jeszcze w maju w ramach promocji dostępny był bez prowizji.

Promocje, promocje, promocje

Ciekawą propozycją korzystnego sfinansowania bieżących potrzeb, w okresie wakacyjnym zaproponował Raiffeisen Bank Polska. W ramach oferty Raiffeisena kredyt udzielony zostanie bez prowizji! Propozycja Raiffeisena pojawia się po raz pierwszy w naszym rankingu kredytów gotówkowych i to od razu na 4 miejscu.

>>> Potrzebujesz szybkiej gotówki? Zobacz promocję "Kredyty do wzięcia”

Na uwagę zwraca również, niesklasyfikowana w niniejszym opracowaniu, najnowsza propozycja "Max Pożyczki Mini Raty” PKO Banku Polskiego, gdzie ciekawie zaprezentowana została kwestia raty, którą płaci klient. Rata wyniesie 25 zł za każdy 1000 zł pożyczki, czyli kredytobiorca potrzebujący 4 000 zł zapłaci 100 zł miesięcznej raty. W przypadku tego flagowego produktu PKO BP nie jest wymagany zakup ubezpieczenia.

Nieco tańszą ofertą PKO BP jest kredyt gotówkowy "Szybki serwis kredytowy”, z bardzo atrakcyjnym oprocentowaniem na poziomie 13,65 proc. w skali roku, za jego udzielenie pobrana zostanie od klienta 5 proc. prowizja, co ważne nie ma obowiązku wykupienia ubezpieczenia.

Warto odnotować, że wiele banków oferuje aktualnie kredyt gotówkowy bez prowizji – są to Pekao S.A., Lukas Bank czy też w mocno ograniczonej czasowo propozycji Kredyt Banku.

Porównaj zanim wybierzesz swój kredyt na wakacje

Ofert promocyjnych jest rzeczywiście co niemiara – warto jednak przyjrzeć się uważniej szczegółom poszczególnych ofert, gdyż może się okazać, że aby skorzystać z danej propozycji należy otworzyć rachunek i zadeklarować zasilanie go comiesięcznie wpływami z tytułu wynagrodzenia (Kredyt Bank, Lukas Bank) czy też zakupić ubezpieczenie (Raiffeisen Bank). Promocje rozpieszczają klientów, szkoda tylko, że tak jak wakacje szybko się kończą…

p