Tauron przyciągnął 70 tys. klientówW ostatnich dniach zapisów na akcje spółki energetycznej biura maklerskie otwierały tysiące nowych rachunków. "Biorąc pod uwagę, że pojawiały się opinie, iż zakupem akcji spółki będzie zainteresowanych właśnie około 70 tys. inwestorów indywidualnych, jest to miłe zaskoczenie. Sprzedaż akcji PZU i Tauronu przyciągnęła do domów maklerskich ponad 200 tysięcy osób" - mówi Maciej Wewiór, rzecznik MSP.

W kwietniu, w czasie oferty PZU, liczba wszystkich rachunków inwestycyjnych wzrosła o niemal 140 tys. Akcje ubezpieczyciela kupiło ponad 250 tys. inwestorów indywidualnych. Papiery spółki energetycznej trafią do ponad 230 tys. Z informacji przekazanych „DGP” przez 12 domów maklerskich wynika, że od początku czerwca do końca zapisów na akcje Tauronu otwartych zostało u nich niemal 42,3 tys. nowych rachunków.

Najwięcej nowych klientów pojawiło się w DM BZ WBK. Od początku miesiąca do końca zapisów na Tauron (18 czerwca) broker otworzył ok. 9,5 tys. rachunków, z czego ok. 8 tys. w trakcie zapisów. Drugie w kolejności jest BM Alior Banku, w którym w czasie oferty przybyło 8,98 tys. nowych rachunków. Ponad 2 tys. z nich inwestorzy otworzyli w ostatnim dniu zapisów. "To znacznie więcej, niż zakładaliśmy. Spodziewaliśmy się otwarcia kolejnych 4 – 5 tysięcy rachunków" - mówi Julian Krzyżanowski z Alior Banku.

Więcej informacji:Tauron przyciągnął 70 tys. klientów

p