Wakacje za pasem, a domowy budżet świeci pustkami? Rozwiązaniem takiej kryzysowej sytuacji wydaje się pożyczka lub kredyt gotówkowy, dostępne w większości banków działających w Polsce. Instytucje finansowe zaciekle walczą o przychylność klientów, co chwila uruchamiając nowe specjalne oferty promocyjne. Przyjrzyjmy się bliżej najpopularniejszym propozycjom, wszak promocja promocji nierówna.

Reklama

Na którą promocję się zdecydować?

Aktualnie wiele banków komunikuje różnego rodzaju oferty specjalne swoich pożyczek oraz kredytów gotówkowych. W niniejszym opracowaniu w głównej mierze zajmiemy się najintensywniej komunikowanymi ofertami promocyjnymi "kredytów wakacyjnych” (kredytów na wakacje), do których zaliczymy oferty:

- Raiffeisen Bank Polska S.A. z propozycją "Kredytu konsumpcyjnego” w ramach promocji "Kredyty gotówkowe do wzięcia” obowiązującej do 9 lipca 2010 r, gdzie udostępnione zostały cztery rodzaje kredytu – pierwszy 10 000 zł na 2 lata, drugi 20 000 zł na 3 lata, trzeci 30 000 zł na 4 lata oraz czwarty 40 000 zł na pięć lat. Oprocentowanie nominalne wynosi odpowiednio 9, 10, 11 i 12 proc.. Co warte podkreślenia kredyty udzielane są bez prowizji, a jedynym warunkiem koniecznym do spełnienia, aby skorzystać z promocji jest przystąpienie do atrakcyjnego pakietu ubezpieczeniowego, chroniącego kredytobiorcę w razie wystąpienia nieprzewidzianych zdarzeń losowych. Oferta skierowania jest do klientów osiągających dochody min. 3 000 zł netto miesięcznie.

>>>Promocja trwa tylko do 9.07. Zobacz jak łatwo wziąć kredyt!

- PKO Banku Polskiego z propozycją "Max Pożyczki Mini Raty”, gdzie za każdy 1000 zł pożyczki miesięczna rata wyniesie tylko 25,39 zł. Niewiele, szczególnie z uwagi na to, że ta propozycja dostępna jest też w opcji bez ubezpieczenia, a okres kredytowania wynosi 5 lat. Chcąc skorzystać z tej oferty należy posiadać ROR (rachunek oszczędnościowo rozliczeniowy) w PKO Banku Polskim od co najmniej pół roku, albo przenieść swoje konto do PKO BP i systematycznie zasilać je wpływami z tytułu uzyskiwanych dochodów;

- Banku Pekao S.A. z ofertą "Pożyczki Ekspresowej”, w ramach której do końca czerwca nie zostanie pobrana prowizja za udzielenie kredytu! W ramach tej oferty nie jest wymagany zakup ubezpieczenia, ani nie ma ograniczeń co do kwoty, okresu kredytowania czy też zabezpieczeń;

-Lukas Bank z propozycją "Kredytu gotówkowego”, którego promocja polegająca na niepobieraniu prowizji za jego udzielenie obowiązuje do 15 lipca 2010 roku. Chcąc skorzystać z promocyjnego kredytu Lukas Bank należy posiadać lub założyć bezpłatne konto osobistego w Lukas Banku. Na tym koncie niezbędne jest ustanowienie auto-spłaty zaciąganego zobowiązania przy jednoczesnym comiesięcznym zasilaniu rachunku kwotą w wysokości minimum 800 zł. Pewnego rodzaju ograniczeniem może być to, że minimalna kwota kredytu w ramach promocji (tj. zwolnionej z opłaty przygotowawczej i prowizji) wynosi 5 000 zł netto, zaś do kredytu należało będzie zakupić pakiet ubezpieczeniowy – na wakacje to jednak powinno wystarczyć;

- Getin Banku z ofertą "Kredytu gotówkowego” w ramach promocji funkcjonującej pod nazwą "Raty gratisowe”, gdzie do końca sierpnia br. w zalezności od długości okresu kredytowania, ostatnich kilka rat będzie nieoprocentowanych (przykładowo dla kredytu z okresem spłaty 60 miesięcy ostatnich 12 miesięcy, zaś dla rocznego kredytu 6 miesięcy)! Prowizja w ramach tej oferty wynosi 4,99 proc., zaś oprocentowanie rocznego kredytu wynosi w pierwszych sześciu miesiącach 18,4 proc., a w kolejnych sześciu 0 proc.! Niestety kredyt dostępny jest tylko w opcji z ubezpieczeniem, które może zostać zamienione na poręczenie osób trzecich. Zatem, aby otrzymać zwolnienie z odsetek dla ostatnich rat, wymagana jest prawidłowa obsługa kredytu w okresie, w którym naliczane jest oprocentowanie w standardowej wysokości;

- Kredyt Bank z propozycją "Kredytu gotówkowego”, gdzie do 18 czerwca br. stawka prowizji za udzielenie kredytu wynosi 0 proc. - jedynym warunkiem jest posiadanie konta osobistego typu Ekstrakonto lub założenie takiego rachunku (wówczas zostaniemy zwolnieni z opłaty za jego prowadzenie przez okres trzech miesięcy).

Wakacje na promocyjny kredyt

Możliwości sfinansowania swoich wakacyjnych marzeń jest wiele. Wybierać możemy spośród tych ofert, które kuszą potencjalnie zainteresowanych długim okresem kredytowania (przez co rata może być naprawdę niska) – dla przykładu do 96 miesięcy w PKO BP, czy nawet do 10 lat w Alior Banku!!!

Bez prowizji kredyt uzyskamy obecnie w Banku Pekao S.A., Kredyt Banku lub Lukas Banku. Na obniżone oprocentowanie z kolei mogą liczyć klienci zainteresowani kwotą do 3 000 zł w PKO Banku Polskim (tylko w opcji z ubezpieczeniem, dla kredytów spłacanych w rok).

Natomiast oferta Raiffeisen Bank Polska S.A. wyróżnia się gotowym rozwiązaniem, bardzo atrakcyjną ceną oraz faktem, że nie jest powiązana z koniecznością otwarcia konta osobistego.

>>>Szukasz szybkiej gotówki? Porównaj i wybierz najtańszą pożyczkę!

Reklama

Wydaje się, że najdalej w warunkach promocji posunął się Getin Bank, jednak raty 0 proc. dotyczą tylko ostatnich spłacanych rat (po uprzednio terminowej regulacji wcześniejszych rat), jednak uwzględniając koszt prowizji oraz ewentualnego ubezpieczenia rzeczywiste oprocentowanie takiego kredytu może sięgać nawet 30 proc..

O tym gdzie i jak sfinansować nasze wakacyjne marzenia niech każdy zadecyduje sam – pożyczkę zaciąga się szybko i bez formalności, jednak jej spłata to zazwyczaj długie miesiące. Dlatego też nie zapożyczajmy się na kwoty większe niż w rzeczywistości są nam potrzebne – ideałem oczywiście jest sytuacja, w ramach której wakacyjne wojaże zostaną opłacone z regularnie odkładanych na ten cel oszczędności. Niestety na ten luksus może sobie pozwolić coraz mniejsze grono klientów…

p