Polscy biznesmeni oszukują Skarb Państwa na miliardy. Z roku na rok rośnie skala wyłudzeń podatku, dzięki lewym fakturom. Inspektorzy skarbowi twierdzą, że w tym roku wyłudzenia powinny przebić rekordowy poziom z zeszłego roku.
4,5 miliarda złotych - tyle, używając 81 tys. faktur, wyciągnęli w zeszłym roku nieuczciwi przedsiębiorcy. W tym roku będzie jeszcze gorzej - pisze "Rzeczpospolita". Do tej pory kontrolerzy skarbowi już wykryli lewe faktury na 900 milionów złotych.
Jak wygląda proceder? Przedsiębiorstwa dostają puste faktury od firm marketingowych, czy szkoleniowych. Potem, na ich podstawie twierdzą, że zapłaciły za duże podatki i odliczają nadwyżkę.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zobacz
|