"Z Hiszpanami rozmawialiśmy od pół roku. W Cannes sfinalizowaliśmy tylko umowę" - mówi DZIENNIKOWI Jacek Ściobłowski, dyrektor sprzedaży ATM Grupa. Teleturniej, który w Polsce prowadzi Krzysztof Ibisz, w Hiszpanii pokaże największa stacja TVE. Producent rozmawia także z innymi krajami na temat sprzedaży tego formatu.

Dużym zainteresowaniem cieszy się też serial "Pierwsza miłość", również emitowany w Polsacie. "Na pewno uda nam się doprowadzić do sprzedaży tego filmu, ale na razie nie mogę zdradzić, z kim na ten temat rozmawiamy" - mówi Jacek Ściobłowski. Serial kilka miesięcy temu kupili już Irlandczycy.

Oprócz ATM Grupa na targach MIPTV w Cannes swoje stoiska mają także: TVP i TVN. Telewizji publicznej też udało się "dobić targu". Ich przyrodniczy serial "Saga o Prastarej Puszczy" w reżyserii Bożeny i Jana Walencików kupiła niemiecka telewizja WDR. TVP na targach prezentuje m.in. seriale kryminalne "Oficer" i "Glina" oraz tradycyjnie wystawiany serial "M jak Miłość".

TVN zaś na MIPTV zaproponuje m.in. seriale "Kryminalni" i "Magda M.", a także film "Świadek koronny". Targi w Cannes są jedną z największych tego typu imprez w Europie. W październiku odbywa się jesienna edycja MIPCOM. MIPTV potrwają do piątku.