Z datków internautów uzbierano jedynie nieco ponad milion dolarów. Google mogłoby swoje cztery miliony dorzucić bez kłopotu, bo w zeszłym roku ten gigant osiągnął trzy miliardy dolarów zysku. A rozrastająca się Wikipedia potrzebuje coraz więcej ludzi i sprzętu.

Plotkę o zainteresowaniu Google podały m.in. serwisy informacyjne Slashdot i Yahoo. Jednak Google w oświadczeniu dla mediów nie potwierdziło tej informacji. Izraelski dziennik Haaretz wręcz odrzuca całą sprawę jako niepotrzebnie cytowany głos nadgorliwego internauty, który cytował szefową fundacji, ale bez podania kontekstu.

Z kolei, według telewizji CNN, dofinansować fundację chcą dwa amerykańskie fundusze venture capital. W 2006 roku wszystkie venture capital w USA zainwestowały w światowe firmy internetowe aż 4 miliardy dolarów.

Powstała w 2001 roku Wikipedia jest największą encyklopedią internetową. Posiada 200 wersji językowych, z czego największa jest wersja angielska, posiadająca 900 tys. haseł. Wersja polska jest co do wielkości piąta - ma blisko 350 tys. haseł. Istnieją także wersje w językach lokalnych i dialektach - np. katalońskim, baskijskim czy kaszubskim.