Kraj ten, od 1 stycznia, jak podało właśnie Ministerstwo Transportu, przystąpił do tzw. Programu Zielonej Karty. Oznacza to, że honoruje ubezpieczenie z każdego z kilkudziesięciu należących do niego państw, pod warunkiem, że pokażemy wystawiony przez nie specjalny, zielony właśnie, kartonik potwierdzający, iż wykupiliśmy polisę.

Ale nie zwlekaj z nią do ostatniej chwili. Bo Zielona Karta wystawiana jest minimum na 15 dni. Oznacza to, że tyle jeszcze musi być ważna polisa twego auta. Jeśli wcześniej się kończy, będziesz musiał przed wyjazdem ją przedłużyć. A jeśli za granicę wybierasz się autem cudzym, musisz mieć specjalne upoważnienie właściciela lub firmy leasingowej, jeśli ona wpisana jest w dowodzie rejestracyjnym.

Zielona karta obowiązuje w tych krajach:
Austria, Albania, Andora, Belgia, Bułgaria, Bośnia i Hercegowina, Białoruś, Chorwacja, Cypr, Czechy, Niemcy, Dania, Hiszpania, Estonia, Francja, Finlandia, Grecja, Holandia, Izrael, Iran, Irlandia, Islandia, Luksemburg, Litwa, Łotwa, Malta, Maroko, Mołdawia, Macedonia, Norwegia, Portugalia, Polska, Rumunia, Szwecja, Serbia i Czarnogóra, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Tunezja, Turcja, Ukraina, Wielka Brytania, Węgry, Włochy.