Coraz więcej Polaków decyduje się na nietypowe spędzanie świąt Bożego Narodzenia. Zamiast biesiadować przy rodzinnym stole, wyjeżdżają na wczasy. A jak już gdzieś jechać, to najlepiej od razu też na sylwestra. Jak sprawdził dziennik.pl, z roku na rok przybywa takich bożonarodzeniowych turystów, i to tak szybko, że teraz musisz się już naprawdę pospieszyć, by znaleźć atrakcyjne oferty.

Najbardziej oblegane, jak to zwykle zimą, są miejscowości na południu kraju. W Zakopanem, Karpaczu czy Szklarskiej Porębie kwatery wynajmiesz jeszcze spokojnie. Ale na zarezerwowanie świetnego wypoczynku w ośrodku, który zorganizuje Ci wspaniały kulig, uroczystą kolację wigilijną czy szampański bal na pożegnanie starego i powitanie Nowego Roku, najwyższy czas. Nie zwlekaj, bo zostały naprawdę nieliczne, fajne oferty.

Co wybrać? Pojechać w nasze Tatry, czy może lepiej Alpy? A może lepiej wyjechać nad morze, by spędzić miłe dni w ciszy i spokoju? Dobrze się zastanów. I pamiętaj, że choć sam pobyt w Austrii, Włoszech czy Francji drogi nie jest zbytnio, musisz wszędzie doliczyć koszty dojazdu. A dla całej rodziny oznacza to nawet dwukrotnie większy wydatek!

Zobacz, gdzie i za ile możesz wyjechać na święta i sylwestra.
Miejsce Cena za osobę Co za to dostaniemy
Zakopane 500-1000 zł pokoje z łazienkami, pełne wyżywienie. W wieczór wigilijny uroczysta kolacja. W Sylwestra wiele ośrodków organizuje kuligi, ogniska. Bale trzeba zwykle załatwiać we własnym zakresie, cena to ok. 200 zł od osoby.
Karpacz 360-900 zł pokoje często ze wspólnymi łazienkami, pełne wyżywienie, uroczysta kolacja wigilijna często z tradycyjnymi, staropolskimi potrawami. Raczej nie masz co liczyć na miejsce w ośrodku, który organizuje bal, trzeba go załatwiać we własnym zakresie po ok. 150 zł za osobę.
Szklarska Poręba 350-700 zł pokoje z łazienkami, pełne wyżywienie. Jeśli się pospieszysz, masz jeszcze szanse znaleźć miejsce w ośrodku, w którym organizowany jest też bal sylwestrowy. Za zabawę do białego rana dopłata 130 zł za osobę.
Krynica Zdrój 500-900 zł pokoje z łazienkami, pełne wyżywienie, uroczysta kolacja wigilijna i wspólne kolędowanie, kuligi. Bale sylwestrowe musisz w większości przypadków załatwiać oddzielnie, gdyż organizują je zwykle tylko największe ośrodki.
Krynica Morska 500-1500 zł do wyboru masz zwykłe pokoje na kwaterach prywatnych albo urządzone jak kawalerki: z w pełni wyposażoną kuchnią. Bal sylwestrowy organizuje wiele ośrodków, ceny od 165 zł od osoby.
Hel 450-1800 zł kwatery prywatne lub luksusowe pensjonaty z pełnym wyżywieniem. Wiele organizuje bale sylwestrowe. Nowy Rok możesz powitać na wodzie albo lądzie, ale koszt tej szampańskiej zabawy sięga nawet 600 zł za parę.
Sopot 500-2500 zł kwatery prywatne albo apartamenty z pełnym wyżywieniem. W większości musisz dopłacić za parking, co najmniej 10 zł za dobę. Bale sylwestrowe organizuje wiele hoteli i ośrodków, od ok. 200 do nawet 1000 zł za parę.
Mikołajki 500-2000 zł eleganckie pokoje, apartamenty z pełnym wyżywieniem. W ofercie zwiedzanie Mazur, kuligi, ogniska z pieczeniem mięsiw i kiełbas. Za bal sylwestrowy w większości dopłata od ok. 180 zł za osobę.
Austria 600-3000 zł od kwater prywatnych po ekskluzywne wille, w większości wyżywienie dwudaniowe: śniadania i obiadokolacje, dojazd własny. Sylwester to spory wydatek, bo w modnych narciarskich kurortach, do których zwykle jeździmy, musimy wydać od ok. 300 zł za osobę.
Francja 1000-5000 zł kwatery z pełnym wyżywieniem. Możesz poszaleć nawet w Paryżu! Albo w cichym górskim miasteczku. Główna atrakcja to szusowanie na nartach i… zakupy, zwłaszcza w wielkich miastach. Dojazd własny. Sylwester to wydatek od 250 zł za osobę.
Chorwacja 600-1100 zł kwatery prywatne z łazienkami. Śniadania i obiadokolacje. Dojazd własny. Niektóre ośrodki w święta serwują specjalne, świąteczne dania, ale większość ma normalne wyżywienie. Sylwester to dopłata ekstra od 100 z za osobę.
Czechy 400-1200 zł kwatery z pełnym wyżywieniem. Dojazd własny. W święta poczujesz się tu niemal tak komfortowo jak w ojczyźnie. Sylwester nie jest tu żadnym problemem, bo większość miast zabawy organizuje po prostu - na powietrzu.
Włochy 1500-4000 zł pensjonaty, hotele. To droga impreza, ale za to odpoczniesz w pięknym górskim kurorcie z ogniskami, kuligami. No i mnóstwo tras dla narciarzy dokoła. Nie licz jednak na uroczystą wigilię. Za bal sylwestrowy słono dopłacisz, od ok. 400 zł za osobę.
Słowacja 600-1500 zł kwatery z pełnym wyżywieniem. Dojazd własny. Oddzielnie też musisz zapłacić za sylwestra. W zależności od tego, do jak dużej i znanej miejscowości się wybierasz, kosztuje różnie - od 100 do ok. 800 zł od osoby, jeśli zdecydujesz się na imprezę w modnym hotelu w Bratysławie.