Dzwonienie wygląda ciekawie, bo nie używamy żadnego programu, tylko na stronie internetowej wpisujemy w specjalne okienko dwa numery. Własny i ten, pod który chcemy zadzwonić. Klikamy "dzwoń" i po chwili na nasz numer oddzwania miły, po polsku informujący głos: "Proszę czekać, będzie rozmowa". W tym samym czasie automat dzwoni też na drugi numer i wygłasza ten sam tekst. Następuje połączenie i już możemy swobodnie rozmawiać.

Telefonia internetowa to nic nowego, ale JaJah cały proces dzwonienia uprościł. Najpierw, jak to bywa, trzeba się zarejestrować. Potwierdzamy hasło, a później logujemy się na własne konto. A tam niespodzianka - dostaliśmy 50 eurocentów na pierwsze połączenia. Z redakcyjnych testów wyszło, że minuta miejscowego połączenia kosztuje 2 centy. Z prostego równania wychodzi, że mamy do wygadania dwadzieścia pięć minut.

Przy rejestracji musimy podać trzy numery telefonów, z których będziemy mogli dzwonić za darmo. Numer z pracy, numer domowy i komórkowy. To ważne, bo znając numery telefonów, które zapisali w JaJah nasi znajomi, możemy do nich dzwonić za darmo. Niestety, tylko na linie naziemne.