To nieoficjalne wieści, ale w Dolnośląskiem aż huczy od plotek. Media lokalne podają nawet konkretne liczby. Twierdzą, że w Bolesławcu japoński koncern elektroniczny JVC zatrudni 1000 osób i zainwestuje w fabrykę monitorów około 100 mln dolarów.

O Świdnicy wiadomo mniej, ale na pewno szykują się tam duże inwestycje. "Prowadzimy rozmowy z czterema inwestorami z Europy i jednym z Polski, którzy zainteresowani są pięcioma działkami. W sumie negocjacje dotyczą blisko 40 hektarów, w tym jednej, 21-hektarowej działki" - mówi Stefan Augustyn z Urzędu Miejskiego w Świdnicy i dodaje, że więcej szczegółów podać nie może. My jednak wiemy, że tą polską firmą jest Sonel - producent części dla telekomunikacji i energetyki. Firma chce zatrudnić ok. 250 osób i zainwestować 20 mln euro.

Najbardziej zagadkowy jest Bosch, producent m.in. sprzętu AGD. Mówi się, że w nowej fabryce ma znaleźć zatrudnienie około 1000 osób. Żaden z koncernów nie potwierdził tych informacji. Nie komentują ich również władze, bo boją się spłoszyć inwestorów.