Najlepsze jest to, że sprowadzając internetowe zakupy do Polski, łatwo można uniknąć płacenia cła i VAT-u. Wystarczy skorzystać z amerykańskiej firmy kurierskiej. Dogadamy się z nią nawet wtedy, gdy nie znamy języka angielskiego. Dlaczego? Bo większość firm, które sprowadzają zakupy do Polski, założyli właśnie Polacy. Kurierzy odbierają towar, obwiązują go wstążeczką, podpisują jako "prezent" i wysyłają pocztą do Polski. Napis "prezent" jest konieczny, bo od podarunków nie płacimy 10 proc. cła i 22 proc. VAT-u. Kurierzy inkasują za usługę średnio 100 dolarów.

Handel międzykontynentalny kwitnie, bo dolar jest tani jak nigdy dotąd. Jeszcze kilka lat temu musieliśmy za niego płacić niemal 4 złote, a teraz są dni kiedy spada poniżej 3 zł. Stać nas więc na większe zakupy, a towary kupione za "zielone" relatywnie staniały. Do tego doszedł rozwój handlu internetowego i oto cała przyczyna.

Eksperci twierdzą, że dolar nadal będzie taniał. A to oznacza, że zakupy poprzez amerykańskie strony internetowe będą coraz bardziej opłacalne.