Nieuczciwi pracodawcy mają się czego bać! Od przyszłego roku w całej Polsce niemal 2 tysiące policjantów będzie łapało zatrudnionych i zatrudniających na czarno. Bedą mogli nakładać kary, a nawet użyć siły!
Koniec z zatrudnianiem ludzi bez umowy i przysługujących im świadczeń socjalnych. Na budowach, straganach i polach uprawnych pojawią się nieumundurowani policjanci.
Będą zatrzymywać nielegalnych pracowników - głównie emigrantów zza wschodniej granicy, ale również Polaków. Nie jest tajemnicą, że wielu
rodaków pracuje dzisiaj tylko na gębę.
Do tej pory ściganiem nielegalnego zatrudnienia zajmowało się w Polsce tylko 300 osób. Byli to policjanci z wojewódzkich Oddziałów Kontroli Legalności Zatrudnienia. Teraz połączą siły z inspektorami Państwowej Inspekcji Pracy. Po połączeniu obu instytucji Polska będzie miała aż 1800 policjantów kontrolujących zatrudnienie. Będą mogli karać finansowo nieuczciwych pracodawców i siłą zatrzymywać pracowników pracujących na czarno.
Do tej pory ściganiem nielegalnego zatrudnienia zajmowało się w Polsce tylko 300 osób. Byli to policjanci z wojewódzkich Oddziałów Kontroli Legalności Zatrudnienia. Teraz połączą siły z inspektorami Państwowej Inspekcji Pracy. Po połączeniu obu instytucji Polska będzie miała aż 1800 policjantów kontrolujących zatrudnienie. Będą mogli karać finansowo nieuczciwych pracodawców i siłą zatrzymywać pracowników pracujących na czarno.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Michał Pietrzak
radca prawny, partner w kancelarii InBonum, mediator. Specjalizuje się w prawie rodzinnym, obsłudze spółek handlowych i podmiotów medycznych, fot. Materiały prasowe
Zobacz
|