Cieszcie się wszyscy, którzy wyjeżdżacie do pracy w Anglii! Polski i angielski minister podpisali umowę o likwidacji podwójnego opodatkowania. To oznacza, że Polacy zatrudnieni u brytyjskich pracodawców podatek dochodowy zapłacą tylko raz. Tam, gdzie pracują. Niestety, dopiero od 2007 r.
Stojąc na zmywaku w londyńskim lub dublińskim barze możemy dostać średnio 40 funtów dziennie, czyli nawet tysiąc funtów miesięcznie. Polacy zarabiający do tysiąca funtów płacą na Wyspach podatki według 10- i 22-procentowej stawki. A jak wracają do Polski, znowu muszą płacić. Tym razem według polskich stawek.
Ale już niedługo. Od 2007 roku się to zmieni. Minister finansów Stanisław Kluza podpisał umowę z sekretarzem stanu w brytyjskim ministerstwie skarbu. Na jej podstawie, to, co
zarobimy u Brytyjczyków, zostanie opodatkowane tylko u Brytyjczyków.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Michał Pietrzak
radca prawny, partner w kancelarii InBonum, mediator. Specjalizuje się w prawie rodzinnym, obsłudze spółek handlowych i podmiotów medycznych, fot. Materiały prasowe
Zobacz
|