Japoński gigant ogłosił dobre wieści na targach komputerowych w Niemczech. Nowy produkt ma być o 36 procent lżejszy od poprzedniczki i 32 procent mniejszy. Konsola dostanie za to dużo większy dysk twardy - jego pojemność to aż 120 gigabajtów. Zachowa też napęd BluRay. Na terenie Unii Europejskiej jej cena wyniesie 300 euro, czyli około 1200 złotych. To o 200 taniej niż obecnie.

Reklama

>>> Na PS3 pośpiewasz po polsku

Sony liczy, że nowa wersja PS3 odbierze użytkowników konsol Microsoft czy Nintendo i przywróci pozycje lidera elektronicznej rozrywki japońskiemu gigantowi.

Rynek gier wideo doświadcza dziś sporych trudności. Sprzedaż konsoli i oprogramowania w USA spadła w lipcu aż o 29 proc. (analitycy prognozowali spadek o 15 proc.). To trzeci najgorszy wynik na przestrzeni 14 lat. Eksperci uważają, że obniżka cen sprzętu znacznie pobudziłaby zastały dziś rynek gier. Największego ożywienia należy się jednak spodziewać w okresie przedświątecznym, gdy konsole są jednym z najczęściej kupowanych prezentów pod choinkę.

Pomysł japońskiego giganta, by obniżać ceny konsoli, nie jest nowością. Wręcz przeciwnie. Producenci sięgają po to rozwiązanie bardzo często. Po pewnym czasie od debiutu nowej zabawki obniżają jej cenę, co jeszcze bardziej stymuluje popyt.