Na przykład w Getin Banku na trzymiesięcznym depozycie internetowym klient może zarobić 6,5 proc. w skali roku, podczas gdy w tym samym banku zwykła lokata zakładana na ten sam okres tyle że w oddziale jest oprocentowana na 6 proc. - wynika z najnowszego zestawienia depozytów terminowych przygotowanego dla "Polski" przez doradców finansowych z Open Finance.Podobna oferta jest też w AIG, Allianz, Millennium i Polbanku. W tych bankach odsetki sięgają 6 proc.

Reklama

Poziom inflacji w Polsce jest bliski 4 procent. Oznacza to, że nie zarobimy na lokatach oprocentowanych słabiej. Na przykład jeśli na trzy miesiące powierzymy środki bankowi Pekao SA to otrzymamy 2,55 proc.

>>> Jak nie przepłacić kartą

Rada Polityki Pieniężnej przestała obniżać stopy procentowe w naszym kraju. Oznacza to, że nie mamy co się spodziewać znacznego obniżenia oprocentowania lokat. Jednak nie tylko od polityki pieniężnej zależy oferta banków. Lokaty są ciągle atrakcyjne bo banki potrzebują gotówki. W dobie kryzysu zaufania trudno otrzymać ją na rynku, więc trzeba zwracić się po nią do klientów zachęcając odpowiednim zyskiem.

>>> Który bank warto kliknąć. Sprawdź