O ponad 5 procent drożeją akcje BZ WBK. Jest to efekt informacji, że Choć od dawna spekulowało się na ten temat, to ostatnio zarząd polskiego banku potwierdził, w piśmie skierowanym do pracowników, że jest taka możliwość.
Dobrze postrzegane są też inne instytucje finansowe. Pozostałe cztery banki też cieszą się znacznym zainteresowaniem. Pekao, BRE, Getin i PKO BP zyskują ponad 3 procent.
>>>"To nie hossa, a rajd frajerów"
. Jej akcje są przeceniane o blisko 2 procent. Przed sesją spółka podała swoje wstępne dane za pierwszy kwartał. Poinformowano, że spadek cen surowców obniży wynik Orlenu o 300 mln złotych. Rok temu, dzięki wysokim cenom, spółka o tyle więcej zarobiła.
Obroty warszawskiej giełdy wynoszą, po godzinie 11, blisko pół miliarda złotych. Jest to wynik lepszy niż w ostatnich dniach. Poświadcza to chęć inwestorów do przeprowadzania u nas zakupów.