Rząd amerykański stracił przez gwarancje na aktywach Citigroup aż 900 milionów dolarów w 2008. Nie wiadomo, ile obywatele USA będą musieli dopłacić w tym roku.
Według założeń programu, który ma uwolnić amerykańskie banki od złych kredytów, departament skarbu wraz z FED i FDIC (fundusz gwarancyjny) ma dzielić się stratami na toksycznych aktywach Citigroup.
Nawet zyski w wysokości 1,6 mld USD odnotowane w pierwszym kwartale 2009 r. nie poprawiły sytuacji upadłego giganta. Akcje spółki ciągle spadają, a większość analityków zaleca inwestorom ich sprzedaż.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Powiązane
Zobacz
|